Valószínűleg ma dől el, Stohl Andrásnak börtönbe kell-e vonulnia. A közvélemény ennek megítélésében igen erősen megoszlik, mondhatni legalább oly mértékben kettéhasadt, miként azt Tóbiás József vizionálta a minap a parlamentben az úgynevezett Fidesz Magyarországáról. Márpedig egy kettéhasadt országban nincs demokrácia, szabadság, fejtegette rémült kétségbeeséssel az említett MSZP-s honatya.
Cséfalvay Zoltán gazdasági államtitkár a kormány nevében persze nehezményezte, hogy Tóbiás nem fejtette ki, milyen két dologra szakadt is volna szét az ország. Demokrácia és szabadság pedig éppen az MSZP uralom nyolc éve alatt nem volt.
Stohl Andrással kapcsolatban is legalább ilyen végletes véleményekkel, kettészakadással találkozunk.
„Színészlegendák” állnak ki mellette, levelet írnak érdekében a bírákhoz. Az egyik tévécsatornán viszont egy postás nyilatkozik felháborodottan, aki szerint az ilyenek bezzeg mindig megússzák. Ezeknek mindent lehet.
Kétségtelen, a törvény előtt elvileg mindenki egyenlő. De azért azt is régóta tudjuk, vannak egyenlőbbek is. Ezt tükrözi az index közönségszavazása is, amelyik szerint Stohl „csupán” 1 év 4 hónapot fog kapni.
Egy szó, mint száz, nem szívesen lennék ez ügy bírája.
Stohl András egyébként, aki a kezdet kezdetén megpróbált – elég bugyuta módon – a felelősség alól kibújni, később már önkéntes kanosszájával tűnt ki inkább, amikor sűrű meakulpázással egybekötve sorozatban tartott felvilágosító előadásokat főként diákok számára, sajátos távlatokat nyitva meg ezzel a bűnmegelőzés újszerű lehetőségei előtt.
Érdekes lenne, ha a példáját követve például Földesi-Szabó László az áfacsalások ártalmasságáról értekezne vagy Zuschlag János vidéki pártrendezvényeken az alapítványok körüli pénzügyi visszásságokat ostorozná.
Abban nem nagyon bízom viszont, hogy Gyurcsány valaha is követni fogja Stohl példáját és a sukorói telekpanamával összefüggésben bocsátkozik önkínzó, önostorozó fejtegetésekbe. (Mint ahogy azt sem hiszem, hogy fölös idejét azzal múlatná, hogy teszem azt kidolgozza az internacionálé könnyebben énekelhető változatát)
Tényleg, mi lesz Gyurcsány sorsa?
Az már nem titok, hogy eljárás folyik ellene, hiszen egyébként nem kérné az ügyészség a mentelmi joga felfüggesztését.
Valószínűleg a parlament ki is fogja őt adni az igazságszolgáltatásnak. Éppen ezért valószínű az is, hogy az ügyészség gyanúsítottként meg fogja hallgatni. Azt azonban kétlem, hogy bíróság elé kerülne. Bármennyire is csökkent a volt kormányfő renoméja, még az MSZP-n belül is, azért ilyen esetben biztosan mellé állnának. S biztos vagyok abban, hogy egész Európa is kicsit összevonná szemöldökét. Mert azért Gyurcsány mégsem egy Mladics. Még ha a szélsőjobb szeretné is annak láttatni.
Friss kommentek