Az elnöke szerint bevallottan tájékozódási zavarban szenvedő Fidesz pártnak a valamilyen még komolyabb zavarban szenvedő vezetője, Orbán Viktor, egyik legkedvencebb szócsövének, Bayer Zsoltnak nyilatkozott. A 2010-es győzelmüket újfent forradalomnak, a baloldali ellenzéket pedig ellenforradalmároknak vizionálta, majd elmondta, korainak tartja megválaszolni a kérdést, hogy be kell-e vezetni a halálbüntetést vagy sem, de fontos, hogy beszéljenek róla. "Megint ott tartunk", mondta, hogy Brüsszelben egyesek a vitát nem akarják engedni", demokráciavita állt elő".
Szóval ez a fokhagymaszagú illiberális demokrata immár visszatámadt. Mi az, hogy nem beszélhetünk szabadon a halálbüntetésről? Mi az, hogy nem vitatkozhatunk ezen? Hát már megint itt tartunk?
Vagyis ő oktatta ki Brüsszelt demokráciából! Az EU-t vádolta egyfajta demokrácia-deficittel. Ráadásul a „Brüsszelben egyesek nem akarják engedni” megfogalmazással azt is igyekezett sugallni, hogy tulajdonképpen még az EU többsége is vele ért egyet
A miniszterelnökünk szerint „mi magyarok a halálbüntetés kérdését igenis napirenden akarjuk tartani”. Mi magyarok beszélni akarunk róla. És ha mi magyarok beszélni akarunk róla, akkor ezt nekünk, mimagyaroknak senki sem tilthatja meg.
Mert ugye ez a demokrácia. És igenis, mimagyarok most nem arról akarunk vitatkozni, hogy kell-e Paks2, nem is a vasárnapi zárva tartásról szeretnénk felesleges szócséplést folytatni, nem a brókerbotrányokról, a mérhetetlen korrupcióról, Orbán rokoni, haveri, hatalmi körének pofátlan gazdagodásáról, hanem inkább a halálbüntetésről. Na meg persze még a Svédország után szerinte leginkább minket sújtó bevándorlásról. Pontosabban annak a lehető legradikálisabb kezeléséről, az "okoskodó jogászi béklyókból kiszabadulva", börtönökkel, gyorsított kiutasítással, ilyesmikkel.
Orbán Viktor egyébként, a nemzeti konzultációknál már oly megszokott módon, a helyes válaszokat is sugalló váteszi kérdéseket is megfogalmazott Bayer mikrofonja előtt:
„És azt ki mondta, hogy egyébként az EU-ban ma emberek által megírt szabályok nem fognak később megváltozni, különösen akkor, ha az európai emberek szeretnék azokat megváltoztatni?” „Ki mondta, hogy a többi ország polgárainak többsége nem ugyanazt gondolja esetleg, mint mi, magyarok, hogy ezt bizony napirenden kellene tartani?"
A miniszterelnökünk már megszokott tisztességtelen módszere ez is. Csak ezúttal nem elégedett meg azzal sem, hogy önmagát az egész nemzettel azonosítva megállapítsa, miszerint, „mi magyarok”mit is gondolunk, mit is akarunk, hanem immáron azt a jogot is vindikálta magának, hogy kijelentse, „a többi ország polgárainak a többsége” is bizonyára ugyanazt gondolja, ezekről a dolgokról, mint ő.
Vagyis már nem csak a magyarok nevében beszél újabban, hanem egész Európa nevében.
Egyébként ezt a „mimagyarok” orbáni logikát folytatva, ha netán később „mi magyarok” úgy döntenénk, hogy beszélni szeretnénk, mondjuk Kövér László javaslatára, a baloldali – Orbán szerint ellenforradalmi – pártok betiltásának problémájáról is, amiket egyelőre természetesen nem betiltani akarunk, csak szabadon megvitatni az esetleges betiltásuk lehetőségét, akkor ugye ezt is jogunk legyen napirenden tartani a demokrácia jegyében. De az is lehet ám, hogy mimagyarok előbb-utóbb napirendre szeretnénk tűzni majd a kényszermunkatáborok szükségességének kérdését is, na persze egyelőre nem a bevezetését, csak a megvitatásának szükségességét.
És ugye akkor ez a jogunk sem legyen ám korlátozható. Persze csak, ha nem mi kerülünk majd ezekbe a táborokba.
Friss kommentek