Kérem szépen, hogy a titokminiszter milyen iskolai végzettséggel rendelkezik, ez egy hozzánk hasonló normális jogállamban olyan hétpecsétes titoknak számít, hogy már a kérdés feltevése is súlyos államtitkot sérthet. Mint ahogy kiemelkedően fontos államtitkot képezett annak idején az is, hogy Laborcz Sándor egykori NBH főigazgató úr mikor és hányszor járt magánúton Moszkvában.
Most mégis valahogy kitudódott - kiszivárgott? -, hogy a magyar titokügyi főmufti, a KISZ mozgalomban eltöltött szorgos éveit követően csak egy gépészeti üzemmérnöki főiskolát tudott nagy nehezen összegründolni.
Ennek az információnak a napvilágra kerülése bizony beláthatatlan következményekkel járhat az országunk biztonságára nézve. Főleg, minekutána bizonyára Jan Slota is megtudhatta ezt, hát nehéz időknek nézünk elébe.
Mindenesetre sejteni vélem, hogy Juhásznak az országgyűlési honlapon szereplő adatai közé mégis miért, és hogyan kerülhetett a nem valós egyetemi végzettség megjelölés.
Ki nem hallott még olyan kifejezésről, amikor valami fontos tényt államérdekből elleplezünk, vagyis dezinformálunk?
Szerintem ilyen, az ellenségeinket megtévesztő célzattal kerülhetett a kamu egyetemi diploma is Juhász úr adatai közé. És ugyancsak az ellenség megtévesztését szolgálta, hogy a diploma megszerzésének időpontjául hol 1991, hol pedig 1992 volt feltüntetve.
Azt ugyanis el sem tudom képzelni, hogy Juhász Gábor szándékosan hazudott volna, és többnek akarta volna mutatni magát, mint ami.
Egyébiránt azt nem is nagyon értem, mi a jelentősége annak, hogy a titokminiszter úrnak van, vagy nincs egyetemi diplomája. Hát nem mindegy ez egy olyan országban, hogy ki vezeti a titkosszolgálatokat, ahol bárki bármilyen végzettséggel bármilyen pozíciót is gond nélkül betölthet?
Legfeljebb a végén, amikor a szakszerűtlen intézkedések miatt beüt a krach, (döglenek a libák) az illető szerényen pislogva bevallja, hát kérem, nem értettünk hozzá.
Nálunk hadügyminiszterré avanzsálhat valaki anélkül, hogy akár egy napig is lett volna katona. De Szekeres Imre legalább annakidején 1977-ben a mesterséges intelligenciák kifejlesztése témakörében egyetemi doktori címet szerzett. Igaz, aztán persze, intelligencia ide, intelligencia oda, nyolc éven át a Magyar Kommunista Ifjúsági Szövetség Veszprém Megyei Bizottságának a titkára, majd első titkára volt.
Persze Juhász is volt már a drog elleni eseti bizottság elnöke, majd az ifjúsági és sportbizottság tagja, illetve a kábítószerügyi albizottság alelnöke, végül a költségvetési bizottság tagja. Akasztott ember viszont még nem volt.
Egyébiránt a sok hülye fideszes tán megnyugodna attól, ha Juhász úr az egyetem kereskedelmi karának áruforgalmi szakán – mint ahogy állította – tényleg igazi diplomát szerzett volna? Akkor tán jobb titokminiszter válna belőle?
A hazai viszonyainkat ismerve ez bizony egy nagyon hülye kérdésfeltevés.
Egyébként Juhász Gábornak, bár ő is elismerte, hogy nincs diplomája, az Országháza honlapján olvasható önéletrajzában még jelenleg is ott virít, miszerint 1992-ben szerzett közgazdász-diplomát. És ugyanez az információ még mindig fellelhető a Miniszterelnöki Hívatal honlapján is. Csak picit más évszámmal.
Nem volt még idő kijavítani.
Friss kommentek