Amikor valamely politikusunk hirtelen valamilyen – többnyire piszkos anyagi – okokból a közérdeklődés középpontjába kerül, akkor lepődünk meg azon, hogy milyen keveset tudunk róla egyébként.
Bizony ez a helyzet a gyakorta csípős nyelvű, kicsit durvábban fogalmazva: nemegyszer nagyarcú és nagypofájú Nyakó István esetében is.
Az még odáig teljesen rendjén való lenne – mi az hogy, nagyon is! -, hogy kiderült róla, az államkasszát ott csapolta meg ő is ahol csak tudta. Hiszen ő is, akár csak a többi képviselőtársa, mindenféle pártállástól függetlenül, teljesen törvényesen tehette ezt. Mármint az általuk hozott, és elfogadott személyre szabott kivételező jogszabályok alapján.
S aki ezt kifogásolni merészeli – mint most egynémely újságíró - , az a legjobb esetben is megkapja azt az önérzetes választ, hogy ennek a 36 milliónak a zsebre tétele pont olyan, mint amikor a házastársak egy cégnél dolgoznak és a férj és a feleség is étkezési hozzájárulásban részesül.
Hogy ennyi pénz egy házaspár hány éves (pontosabban hány száz éves) étkezési hozzájárulásának felelne meg? Arra a volt adószakember, mostanság pedig a Parlament emberi jogi, kisebbségi, civil- és vallásügyi bizottságának tagja tapintatosan már nem tért ki. Aki viszont mégis tovább kívánná forszírozni ezt a 36 milliót – meg a többi, ilyen-olyan-amolyan jogcímen felmarkolt egyéb milliókat – az könnyen megütheti ám a bokáját, mert ilyenkor szoktak következni az érintett politikusok fenyegetőzései azzal, hogy pert indítanak mindenki ellen, akik rontani merészelik a jó hírnevükhöz fűződő jogaikat. (Csak azt tudnám, tisztelt bíróság, hogyan lehet Magyarországon egy politikus hírnevét lerontani?)
Nyakó Istvánnak az Ország Háza honlapján fellelhető további személyes adatait böngészgetve más érdekes és furcsa adatokhoz is hozzájuthatunk.
Az életrajzából megtudhatjuk például, hogy 1986-ban az edelényi Izsó Miklós Gimnáziumban érettségizett. Ettől az évtől gyakornok Edelényben és Miskolcon a városi tanácson. 1988-tól pedig a Borsod megyei adófelügyelőségnél ellenőr, majd 1992-1993-ban Perkupa és Varbóc településeken körjegyző. Közben az Államigazgatási Főiskolán tanult. 2000-től pedig a Miskolci Egyetem szociológia szakának hallgatója.
Érdekes stílusú megfogalmazások! Nem azt közlik, hogy az említett iskolákat elvégezte, hanem, hogy egyikben tanult, a másiknak pedig a hallgatója. A honlapon viszont iskolai végzettségként „érettségi, Izsó Miklós Gimnázium Edelény,
A képviselő úr nyelvtudása rovatban egyéként az angolt tüntette fel, de hogy a nyelvismeret milyen fokú, az a rubrika szintén üresen maradt.
Sokakat persze ez annyira nem is érdekel, azt viszont nem bánnánk, ha a magyar nyelvet valamivel magasabb fokon művelné az MSZP szóvivő.
Friss kommentek