Halálbüntetés, kegyes halál, egyneműek házassága, abortusz, olimpia.
Mi a közös mindezekben?
Hogy alkalmanként a politikusok a nép hülyítésére szokták felhasználni őket. Többnyire sikerrel. Erre a célra kiválóan alkalmasak. A nép ugyanis mindig lelkesen bekapja ezeket a gumicsontokat, s hónapokig képes elrágódni rajtuk.
A modern agórákon, vagyis a tévék, rádiók betelefonálós műsoraiban, internetes portálokon ilyenkor izzani kezdenek a vonalak, elfelejtődik Őszöd, a vasutassztrájk, a 13.,14. havi nyugdíj, az infláció, növekvő bűnözés. és vérre menő viták zajlanak a felsorolt kérdésekben.
Most például már megint bőszen olimpiázunk. Az olimpia megrendezésének elhatározásában már komoly hagyományaink vannak. S eddig valahogy mindig az országgyűlési választások környékén erősödött meg főpolitikusainkban a késztetés erre. Orbán Viktor Juan Antonio Samaranchnak, a NOB elnökének, 2001 májusában Lausanne-ban kijelentette, 2012-ben olimpiát szeretnénk rendezni. Az ezt népakarttal megtámasztani szándékozó aláírás gyűjtés – nem is titkoltan politikai szavazatszerző aktus is volt egyben.
Bár 2002-ben az előzetes jóslatokkal ellentétben mégsem ők kerültek hatalomra, az év végén a gyermek-, ifjúsági és sportminisztérium, mégis azt közölte, hogy szakmailag értékelte a Pricewaterhouse Coopers cég által készített olimpiai megvalósíthatósági tanulmányt, és azt kisebb kiegészítésekkel elfogadta.
2003. március 5 -én viszont Jánosi György már úgy fogalmazott, hogy a kormány első olvasatban megtárgyalta az olimpiai megvalósíthatósági tanulmányt. Jánosi szerint a kormány „meglepetéssel szembesült” a tanulmány néhány olyan megállapításával, hogy például Budapesten egyetlen sportlétesítmény sem alkalmas olimpiai sportversenyek megrendezésére. Szükség lenne egy olimpiai stadionra, továbbá négy új vagy teljesen felújított labdarúgó pályára,. 11 fedett sportcsarnokra és 16 további kiegészítő sportlétesítményre. A miniszter különösen érdekesnek tartotta a 11 fedett sportcsarnok ügyét. A Budapest Sportaréna újjáépítésére vonatkozó szerződés titkos záradéka szerint ugyanis 2013. január 1-jéig Budapesten nem épülhet olyan fedett sportcsarnok, amely 7 ezer főnél nagyobb befogadóképességgel rendelkezik. Patetikusan felvette a kérdést, hogy Orbánéknál vagy nem tudta a jobb kéz, mit csinál a bal, vagy kizárólag pártpolitikai kampánycélokat szolgált az olimpiai eszme és az olimpia gondolata.
Az olimpiai szappanopera következő folytatása mit tesz isten, megint választási évre esett.
2006.-ban a Pricewaterhouse Coopers megbízást kapott a Budapesti Olimpia Mozgalomtól, hogy aktualizálja a négy éve elkészített, a 2012-es Budapesti Olimpiai Játékok megvalósíthatósági tanulmányát.
Tegnap pedig a Fővárosi Közgyűlés ismét történelmi fontosságú elvi döntést hozott arról, hogy Budapest 2020-ban olimpiát és paralimpiát rendezhet; a képviselők pártállástól függetlenül egyhangúlag elfogadták az erről szóló javaslatot.
Tarlós István is támogatta az elképzelést, szerinte Budapest ki van éhezve a valódi együttműködésre. Amikor a Napkeltében ma reggel erről beszélt, elhangzott az is, hogy valamelyik szomszéd országgal kéne összefogni ez ügyben, és közösen vállalkozni e nagy feladatra...
Én Szlovákiára gondoltam.
Friss kommentek