A MEÚSZ, vagyis a Magyar Elektronikus Újságírók Szövetsége, az mti-hez eljuttatott közleményében keményen tiltakozott a nemzetközi sajtószervezetek „valós tények ismerete hiányán alapuló”, a hazai médiaszabályozás tervezett változtatásait illető tiltakozása ellen, egyúttal sürgette ezeket a változtatásokat.
Ennek a tiltakozásnak a híre a hazai hírportálokat végigjárta, anélkül, hogy bárki is megkérdezte volna eközben, valójában ki, kik is azok a személyek, akik a MEÚSZ nevében eme nemzetközi visszhangot is kiváltó tiltakozást megfogalmazták?
Vagyis ténylegesen kik is alkotják ezt a MEÚSZ-t napjainkban?
Kiket képvisel ténylegesen, s milyen súlya van ennek a szervezetnek a hazai médiában?
Az internetes keresőkből mindössze annyit sikerült megtudni, hogy a MEUSZ 2002 márciusában Hollós János újságíró elnökletével alakult. Az akkori elnökség tagjai Kondor Katalin, a Magyar Rádió akkori elnöke, Mendreczky Károly akkori MTV-elnök, Pekár István, a Duna TV egykori elnöke, Siklósi Beatrix, a Magyar Televízió és Sediánszky János, a Magyar Rádió egykori munkatársa, valamint Liszkay Gábor, a Magyar Nemzet igazgató-főszerkesztője voltak.
Próbáltam az interneten rákeresni, mi a helyzet jelenleg a MEÚSZ tájékán. Most kik a vezetői, kik alkotják az elnökséget, stb. Hogyan férnek meg például egymással a mindenhonnak kirúgott Kondor Katalin és az általa már 2005-ben árulónak nevezett Hollós János? Az is módfelett érdekelt volna, hány tagja van ennek a Fidesz legújabb média-elképzelései mellett oly bátran kiálló, és a nemzetközi újságírószervekkel is oly elszántan konfrontálódó szervezetnek.
Ám semmilyen információt nem találtam erre nézve. Mintha csak valami titokzatos szabadkőműves társulásról lenne szó, amelynek tagjai, mint afféle templomos lovagok, ritualizált beavatási szertartáson keresztül ismerhetik meg csupán a szabadkőművességhez kapcsolódó szimbólumrendszerek mélyebb jelentését. Az egyszerű földi halandók számára viszont mindez hétpecsétes titkot képez.
Ami tény viszont, hogy ez a titokzatos MEÚSZ általában mindig akkor szólalt meg eddig, amikor a komcsi diktatúra súlyosan veszélyeztette a sajtószabadságot.
2002-ben például az ellen tiltakozott az akkor még frissen kinevezett (megválasztott? önjelölt?) MEÚSZ elnöksége, hogy a nyári szabadság látszatát keltve politikai tisztogatások történtek a magyar televízióban.
Ahogy akkor fogalmaztak, a diktatúrát megszégyenítő módszerrel a jogszerűség látszatát keltve küldték szabadságra Horváth Szilárdot, az MTV A Hét című műsorának főszerkesztőjét, azzal az egyértelmű szándékkal, hogy a kormányzó pártok újabb műsort vegyenek politikai szárnyaik alá. A főszerkesztő szabadsága alatt Császár Nagy Lászlót bízta meg a hírigazgató a műsor felelős szerkesztői teendőinek ellátásával. Szintén szabadsága alatt váratlanul Halász Zsuzsannát, A Hét műsorvezetőjét is egyértelmű politikai okból vették le képernyőről és helyette Krizsó Szilviát láthatják a nézők.
Ismerős ugye a képlet? Most viszont állítólag éppen Halász fogja váltja Krizsót.
De természetesen nem ez a tervbe vett személycsere váltotta ki a MEÚSZ frisskeltű tiltakozását, hiszen most mindez nem valamiféle alantas politikai okokból, és nem is a diktatúrát megszégyenítő módszerrel, hanem a nép forradalmi akaratából történik.
Éljen Orbán Viktor, éljen a nemzeti együttműködési nyilatkozat!
Friss kommentek