Mostanában a közbeszédben egyre több szó esik a hazaárulásról.
„Felújításra szoruló, ezeréves haza, teljesen új alaptörvénnyel, Szent koronával, egyéb extrákkal, családi okok miatt most sürgősen áron alul eladó. Izraeli kibucot olcsón beszámítunk.”
Nem csodálkoznék, ha némelyek már ilyen hirdetéseket vizionálnának.
Naná, hogy ez az árulgatás nem tetszik a rendes magyar embereknek. A haza nem eladó.
És aki nem vesz, ne babrálja.
A magyar sajtó bizonyos részében elég gyakran szerepelnek negatív megközelítésben olyan elismert, közismert személyek, akik nem átallanak külföldön Orbán országlását bíráló kijelentéseket tenni. Ezek az egyének eme médiumok szerint közönséges hazaárulók, akik sajnos egyre gyakrabban ragadtatják magukat külhonban mindenféle hazaáruló kijelentésekre.
Most legutóbb a Magyar Hírlap számolt be arról, hogy a Szövetség a Német-Magyar Párbeszédért elnevezésű szervezet mintegy tíz tagja tüntetett szombaton délután Berlinben annak kapcsán, hogy Heller Ágnes és Tamás Gáspár Miklós filozófusok megívott vendégként pódiumbeszélgetésen vettek részt a Die Tageszeitung című napilap által rendezett médiakongresszuson.
Az újsághír szerint a pódiumbeszélgetésen résztvevő Heller Ágnes olyan szörnyűséges kijelentéseket tett, miszerint Orbán Viktor bonapartista politikát folytat, nem konzervatív, hanem jobboldali radikális, aki a hatalom koncentrációjára törekszik, elfojtva minden ellenhatalmat. Ez vonatkozik a médiára is.
A médiatörvényt bírálta Tamás Gáspár Miklós is, aki szerint a közszolgálati médiumok nem objektívak, az embereket félrevezetik. Bírálta az új alkotmányt is, amely szerinte nem az alapvető jogokat hangsúlyozza.
A Magyar Hírlap cikkének szép számú kommentelője megegyezik abban, hogy Heller Ágnes és Tamás Gáspár Miklós amikor külföldön ilyesmiket állítanak a mi szeretett miniszterelnökünkről, illetőleg a közszolgálati médiumainkról, nem mások, mint közönséges hazaárulók, akikkel eszerint is kéne bánni.
Korábban ugyanez volt a véleményük például Schiff András Washington Post-béli, vagy Bolgár György Stockholmban tett kijelentési kapcsán is.
Érdekes, amikor Morvai Krisztina a Gyurcsány kormányt bírálgatta az Európai Parlamentben, vagy „segélykérő” leveleket (feljelentéseket) fogalmazott a Civil Jogász Bizottság társelnökeként amerikai és más nyugati diplomatáknak, ugyanezeknek a hozzászólóknak eszükbe nem jutott hazazárulást kiáltani. Sőt, az szerintük hazafias tett volt.
Vagyis, ha a mi miniszterelnökünket bírálják külföldön, az hazaárulás, ellenben, ha az ő aljas liberálkomcsifasisztacionista miniszterelnökükkel mi tesszük ugyanezt, az hazafias cselekedet.
Ez ugyanaz a kifacsart logika persze, mint ami Orbán híres, hírhedt szlogenjében érhető tetten, miszerint a haza nem lehet ellenzékben.
Friss kommentek