„Szigorúan titkos!”
Ebben a tikkasztó melegben azon agyaltam: a francba, hogy ez miért nem jött előbb.
Ez a titkosítás.
Egész Európa velünk szórakozik, fikázzák a világ legmodernebb és legdemokratikusabb alkotmányát. Minden bajuk van a sajtótörvényünkkel is.
Talán még nem késő, titkosítani kell őket gyorsan, méghozzá visszamenőleges hatállyal. Majd Rogán Antal egyéni képviselői javaslattal előterjeszti a jövő héten.
Persze mennyivel előrébb tartanánk, ha már eleve így alkották volna meg ezeket! Aki elpofázza akárcsak egy paragrafusukat is, mehet azonnal a kóterba. Kámzsát húznak a fejére, s még azt is államtitokká nyilvánítják, ki az illető.
Sőt, még az érintett maga sem tudhatja biztosan, azonos e a letartóztatott ürgével.
Hogy ez Salamonnak, Balsainak, Gulyásnak időben nem jutott eszébe.
Még azt is államtitokká kellett volna nyilvánítani, vagy legalább százhatvan évre, hogy egyáltalán van új alkotmányunk és médiatörvényünk. Akkor a Cohn-Bendit félék sem pofázhattak volna össze-vissza az EP-ben, vagy, ha mégis, hát hamarosan vezetőszíjra kerültek volna ők is államtitoksértésért, kémkedésért ilyesmiért.
Vagy hűtlen kezelésért.
Nem mindegy?
Rendet kell már tenni itt is.
Legyen szigorúan titkos a nyugdíjtörvény is. Csak a titokgazda tudhatja majd, ki hány éves korában mehet nyugdíjba, illetőleg aki már nyugdíjas, az sem tudhatja, valóban, ténylegesen nyugdíjas-e, avagy vissza kell őt is paterolni a munka világába.
Államtitoknak kell nyilvánítani mindent.
De még az is szigorú államtitok legyen, hogy mit nyilvánítottak államitoknak. A titokgazda pedig ugorjon bele egy mély kútba, s onnan soha ne is jöjjön ki többet.
Ha minden államtitok lenne, akkor nem lehetne ilyesmin vitatkozni sem.
Vadai Ágnes szerint például még az is szigorú titok, hogy egy ügyről van-e szó Szilvásy, Laborcz és Galambos esetében. Doktor Zamecsnik viszont egy másik tévécsatornán kifejtette, hogy miután egy ügyszámuk van, természetesen egyazon ügy résztvevői az említett urak.
Persze, államtitok ide, államtitok oda, az emberek kombinálnak, s előbb-utóbb ráhibáznak majd a dolgokra. Annál is inkább, mert azt valaki majd csak kikotyogja.
S majd úgy járnak, mint amikor a titkos ügynök próbálja felvenni társával a kapcsolatot. Ja, a KémKovácsot keresi? Ő a negyediken lakik, világosítja fel őt a házmester.
Friss kommentek