Teljesen egyértelmű, hogy ez egy megrendezett jelenet. Valaki rögzített egy olyan beszélgetést, ahol a jelenlévők nyíltan elismernek egy bűnszövetségben elkövetett választási csalást, arcukat, hangjukat adva hozzá. Az ott jelenlévők mindegyikének igenis tudnia kellett, hogy róluk, az egész beszélgetésükről felvétel készül. Jól felismerhetően nem rejtett kamerás felvétel volt, a felvevő eszközt – nagy valószínűséggel egy telefont – ide-oda mozgatta, a zoomot is használta közben, mintegy közvetítette a történteket.
Ha nem megrendezett előadást látnánk, kötve hiszem, hogy a jelenlévők egyikének sem tűnt volna föl a rögzítés ténye, s legalább egyszer nem pillantottak volna bele a lencsébe kérdően, kíváncsian. De nem, ezek a cigány emberek úgy tettek mindannyian, mintha a rögzítő személy nem is lett volna jelen.
Ez jól láthatóan akkor vált a legnyilvánvalóbbá, amikor a pénzt hozó férfi elköszönt. Mindenkinek nyújtotta a kezét, csak a felvétel készítőjének nem.
Vagyis mindannyian úgy tettek, mintha (ez a felvevő személy) nem is létezne!
Ha ez a jelenet nem megrendezett provokáció volt, vajon mi más értelmes célja lehetett volna a felvételének? Otthon a családnak akartak eldicsekedni, akár egy görögországi nyaralással, vagy eltenni emlékbe, hogy még az unokáiknak is eldicsekedhessenek, ők milyen vagány csávók?
Aki életében látott már bármilyen (cigány) bűnözőt, az azt is tudja, hogy az ilyen egyének éppen a kameráktól irtóznak a legjobban. S ahol ilyen eszközök jelenlétét feltételezik, inkább álcázzák magukat, baseballsapkát, vagy sísapkát, ilyesmit viselnek. Mert nem szeretnék magukat viszontlátni a másnapi újságok első oldalán.
Az index két, ezt az állítólagos csalási esetet tárgyaló blogot is szerepeltet a címlapján.
A Csepel blog „Pénzért, tűzifáért szavaztak Baján” címmel számol be az esetről, amit az index viszont már az óvatosabb kérdőjeles formájában közöl.
A Béres blog szintén kijelentő módot használ: „Tíz mázsa tűzifa egy szavazatért.” Az indexnél ez az állítás is kérdéssé lágyul.
Ezek a blogok az általuk már egyértelműen bizonyítottnak is látott „Fidesz csalásból” komoly követeléseket is megfogalmaznak.
„A fentiek miatt csak remélni tudom, hogy a Fidesz felismeri, hogy most túl messzire mentek… lemond a csalással megválasztott képviselő és mindenki, aki részt vállalt a kampányban… megváltoztatják a választási törvényt és pártatlan testületeket hoznak létre a választások ellenőrzésére.” – írja a Béres blog szerzője.
Szerintem nagyon egyszerűen tisztázható lenne az eset a rendőrség részéről.
Remélem így is lesz. És nem tart majd ez is hosszú hónapokig, mint az a bizonyos falopási ügy Csabdi Tükröspusztán.
A táskás úr, aki a felvétel tanúsága szerint lazán átadott kétszázezret és ígért fűt-fát, pontosabban inkább csak fát, a beszélgetés közben is telefonozott „Csabikámmal”, aki épp akkor hívta őt állítólag.
A táskás úr a képen jól felismerhető, vagyis be is azonosítható. A telefonja lefoglalható, híváslistája ellenőrizhető. Kivel beszélt a kérdéses időben? Tényleg beszélt-e Kovács Csabával vagy akárki mással?
Mindez egy átlagos kisvárosi rendőrség néhány órás munkája. Ez alatt az idő alatt még vígan be tudnák azonosítani a többi jelenlévőt is, a felvételt rögzítőt is, és tisztázhatnák, hogy a kérdőjel vagy a felkiáltójel illik-e a blogok címébe. Vagy egyik sem.
És kiderülne tán még az is, hogy tényleg kik is azok, akik a cigányságot megint bevonták piszkos kis hatalmi játékaikba.
És ha netán az derülne ki, hogy ezúttal a baloldal részéről történt a csalás, remélem, a Béres blog szerzője ugyanilyen vehemenciával követeli majd azt is, hogy mindenki mondjon le, aki részt vállalt a bajai kampányban, ide értve Mesterházyt és Bajnait is.
Friss kommentek