Amikor ezt a javaslatomat megteszem, abból indulok ki, hogy Eva Rezesovának sikerült valami olyasmit elérnie hazánkban, ami a rendszerváltozás óta minden egyes köztársasági elnökünkkel szemben kívánalom volt ugyan, de ismerjük be, ennek az elvárásnak egyikük sem tudott eleget tenni.
Nevezetesen arra az alaptörvényünk 9. cikk (1) bekezdésében megfogalmazott igényre gondolok, amely szerint „Magyarország államfője a köztársasági elnök, aki kifejezi a nemzet egységét, és őrködik az államszervezet demokratikus működése felett.”
Göncz Árpádot sokan szerették, főleg a baloldalon, de valljuk be, sok ellensége is akadt, főként az MDF tagjai körében. Mádl Ferenc viszont inkább a jobboldal embere volt, Sólyom Lászlót pedig még azok sem fogadták el igazán, akik őt megválasztották. Schmitt Pál – azaz Plagi Pali – meg végképp nem volt alkalmas eme nemes nemzetegyesítő szerepre. Legfeljebb abban egyesített bennünket, hogy senki sem vette őt komolyan. Áderről pedig köztudott, hogy a Fideszhez húz a szíve, amely vonzalom még akkor is igaz, ha ő néha-néha egy-két jelentéktelenebb törvény elsikálásával próbálja bizonyítani a pártok fölött állását.
De visszatérve Rezesovára, hosszú idők óta igenis ő az első olyan személy, akinek ez a nemzeti egység megteremtése sikerült, akit pártállásra tekintet nélkül szinte az egész ország ugyanúgy ítél meg. Bár a balesete részleteit nem ismerik, de ez senkit sem zavar abban, hogy súlyosan elmarasztaló ítéletet alkosson az ügyében.
Igen, Eva Rezesová asszony egységbe rántotta a magyar nemzetet, mint a közös gyűlöletük és megvetésük tárgya. Csak nézzük meg a Rezesová esettel foglalkozó írásokhoz fűzött fröcsögő, gyűlölködő kommentek hatalmas áradatát, jobb és baloldali pártszimpátiákra tekintet nélkül.
Együtt szidalmazza Rezesovát, az ügyvédjét és az első fokú bíróságot a neonáci, a komcsi, a liberális és a keresztény. Együtt gyűlölködnek, nagy egyetértésben, békességben…
Ez ám az igazi koalíció – nem a DK – és ez az igazi Együtt 2013!
Ezt a közhangulatot érezte meg, és próbálta meglovagolni a Facebookon többször is az önmaga nagyságától már régen elszállt Rogán Antal, és figyeljünk csak föl ám arra is, hogy amíg az ő otromba reagálása miatt sorban nemtetszését nyilvánította a Magyar Bírói Egyesület, a Kúria, a Magyar Ügyvédi Kamara elnöke és neves büntetőjogászok is, pl. Hack Péter, addig a jogállamiságra és a bírói függetlenségre oly érzékeny baloldali pártok hangját alig-alig hallani.
Tán csak nem attól tartanak, hogy ha ők is kikérnék maguknak Rogán úr belekontárkodását az ítélkezésbe, az számukra szavazatvesztéssel járhatna?
Pedig egy ilyen pökhendi, fenyegetőző politikusi megnyilatkozás sokkal nagyobb skandalum szerintem, mint mondjuk az például, hogy a társasházak közös képviselőinek milyen kötelezettségeik vannak a rezsicsökkentés hatásainak prezentálásában.
Friss kommentek