Most, hogy ma van a nemzeti összetartozás napja, az jutott eszembe, hogy nemzeti összetartozásról papolunk, miközben valójában inkább nemzeti széthúzás van.
És ez szerintem jól is van így. Mert ugyan ki a fene akar összetartozni például Lázár jánossal? Tartozzon össze vele az Oszter Sándor! Vagy a Failoni Donatella.
Miért akar a hatalom minket egy akolba terelni ezen a napon, aminek érdekében a kormány megrendelésére már egy primitív nótát is fabrikáltak és tettek közzé a You Tube-on összetartozás dala címmel?
Még egyszer mondom, nincs nemzeti összetartozás. A nemzeti összetartozás kifejezés hazug. Épp olyan hazug, mint például a hazai pártok elnevezése.
Próbáljunk csak kicsit jobban mögé nézni az egyes pártok elnevezése tartalmi valóságának!
Van ugye először is a Fidesz, vagyis a fiatal demokraták szövetsége, akik már sem nem fiatalok, sem nem demokraták. Ráadásul magukat polgárinak is nevezik, holott legfeljebb nyárspolgárok. A szövetség szó helyett pedig helyénvalóbb lenne a „bűnszövetség” terminus technicus használata.
A KDNP-nél még ennél is rosszabb a helyzet, mert elmondható róluk, hogy nem keresztények, nem demokraták és a néphez sincs sok közük. A többi stimmel.
Aztán itt vannak az MSZP magyar szocialistái, akik mindenek, csak nem szocialisták. (Egyesek szerint ráadásul még csak nem is magyarok.)
A Jobbik, amelynek tagjai nem hogy bármelyik pártformációnál is jobbak lennének, ellenkezőleg ők a legrosszabbak.
Vagy nézzük az LMP-t, amelyik megalakulása óta többször is bebizonyította, hogy – sajnos – nem lehet más a politika.
Az Együtt-PM pártszövetségre pedig az jellemző, hogy jóformán senkivel sem voltak képesek együttműködni, sőt mindeddig inkább más pártok szétverésében jeleskedtek, és ők azok, akik szinte senkivel nem folytatnak Magyarországért párbeszédet. (Hacsak nem a Bilderberg csoporttal.)
A DK, amelyiknek még annyi köze sincs a koalícióhoz, mint egy koala mackónak. És mitől is demokratikus egy olyan szervezet, amelyik Gyurcsánnyal kezdődik és Gyurcsánnyal végződik?
Az SMS párt legalább nem titkolja, hogy ki az úr(nő) a szemétdombon, akarom mondani a pártban.
Az már csak hab a tortán, hogy a pártokon kívüli szerveződéseknél is hasonló a helyzet.
Az uralkodó párt szatellit szervezete a CÖF például milyen alapon nevezi magát civilnek, harcos EU-ellenes felvonulásait meg békemenetnek?
Friss kommentek