Édes kishazánkban senki sem várja el, hogy egy kormányzati szerv független legyen. A kormány 2/3-os felhatalmazással rendelkezik, ami azt jelenti, hogy a többséget képviseli, még akkor is, ha az a többség amelyik őt megválasztotta, a teljes népességnek alig egyötödét jelenti. A határon túli magyarok szavazataival együtt természetesen. Ez plusz 200ezer rájuk leadott szavazat volt. Ha mindezt kivonjuk a FIDESZ 2,1millió szavazatából, akkor 1,9milliót kapunk. Ez viszont a gyors ütemben fogyatkozó magyar népességnek az egyötödét sem adja.
Levonhatjuk a következtetést:
1/5 = 2/3
Ezt a némiképp fölösleges okfejtést magunk mögött tudva térjünk most vissza kiinduló állításunkhoz, miszerint édes kishazánkban senki sem várja el, hogy egy kormányzati szerv független legyen.
A norvég alap támogatásai körül az elmúlt napokban "2millió forintos" Lázár János vezetésével kibontakozott bozótharcban - az esetünkben semmilyen ellenőrzési jogkörrel nem rendelkező - KEHI is a frontvonalon küzd kenyéradó gazdái érdekében. Kenyéradó alatt természetesen a KEHI-nél sem az adófizető állampolgárt értik, hanem élet-halál urait, a milliárdos oligarchákkal körülvett pénz- és hataloméhes törtető szociopatákat, a minisztereket.
A KEHI - bár hivatalból az állami pénzek elköltését kellene felügyelnie, - kiszáll a Lázár János célkeresztjébe került azon civil szervezetekhez, akik nem állami, hanem a norvég alap pénzéből gazdálkodnak. A KEHI nem száll ki olyan civilnek hazudott politikai alakulatokhoz, mint amilyen a Civil Összefogás Fóruma, a CÖF, akiket sokszor ilyen-olyan kerülőutakon, időnként pedig teljesen nyilvánvalóan tömnek ki állami milliókkal. A KEHI nem ellenőrzi a CÖF-öt, hiszen ha ellenőrizné, akkor kiderülne, hogy évek óta jogtalanul áramlanak hozzájuk mindannyiunk közös kasszájából a 100milliók. Ezeket a 100milliókat pedig a saját alapszabályukkal is ellentétesen nyilvánvaló politikai célok érdekében költik el. Ha a KEHI nem a kormány megrendelésére vegzálná a valódi civileket, hanem a dolgát végezve a fentiekre fényt derítene, akkor a KEHI vezetői bajban lennének, hiszen régi jó barátaik megharagudnának rájuk, többé talán nem vadászhatnának együtt, többé talán nem utazhatnának együtt, többé talán nem is lenne zsíros állami állásuk, bársonyszékük, légkondis irodájuk, hivatali autójuk, benzinkeretük, céges telefonjuk, stb stb.
A felelősségteljes munkánál sokkal kifizetődőbb a hatalom kegyeinek keresése, a regnáló politikai erő szándékainak elvtelen teljesítése. Elég csak egy pillantást vetni erre a kehi.kormany.hu oldalon megjelent cikkre...
Ebben az országban sajnos már csak kevés dolgot lehet szeretni. A Krétakör, az Átlátszó és a TASZ ezen kevesek közt van.
Friss kommentek