Miután a Buda-Cash botrány kipattant, alig kellett pár napot várni, hogy Rogán sajtótájékoztatóján máris megtudjuk, a százmilliárdosra becsült csalás? sikkasztás? hátterében a szocialisták állnak, Bajnaival az élen. Naná, ki mások is állhatnának.
Az ő bűnük, jelentette ki Rogán, hogy 2009-ben a törvényeket olyképpen módosították, hogy csak ötévente kell helyszíni ellenőrzést tartani a takarékszövetkezeteknél és a befektetési piac szereplőinél.
A rafkós Bajnai miniszterelnöksége idején ráadásul a Buda-Cash felügyelőbizottságának elnöke kormánybiztosként felügyelhette a MÁV átalakítását. Bajnai által a MÁV élére a Buda-Cashtől kinevezett személy pedig bár „egyébként Fidesz-alapítótag volt, de a párt megszakított vele minden politikai kapcsolatot, miután nyilvánvalóvá vált, hogy Bajnai embere”.
Mindezek nem lehetnek véletlenek, sejttette velünk a frakcióvezető úr, a százmilliárdos balhé hátterét megvilágítva.
Azt már korábban is tapasztalhattuk, hogy a Fidesz-hatalom prominensei hihetetlen gyorsasággal képesek igen bonyolult ügyeket is kivizsgálni, és azokban állást foglalni, ha értenek hozzá, ha nem. A Kulcsár ügy tárgyalása már tizenkét éve tart, és még mindig nem tudjuk pontosan, mi is történt valójában, Rogán Antal ennek a százmilliárdos brókerbotránynak az ügyében viszont már néhány nap elteltével is tisztán lát.
Akárcsak a NAV főnökség, akiknek mindössze egy hétvége kellett ahhoz, hogy a szervezetüket teljes egészében megnyugtatóan átvilágítsák, és megállapítsák, hogy volt alkalmazottjuknak, Horváth Andrásnak semmiben sincs igaza.
Miközben Rogán sajtótéjékoztatóját hallgattam, egyre erősödött bennem a gyanú, hogy a belvárosi rikkancs szobrot tulajdonképpen róla mintázhatták. Tudják, azt, amelyet az index beszámolója szerint éppen ő emeltetett és avatott fel a Hild-téren 2012. szeptember 27-én, ötödik kerületi polgármesterként mintegy nyolcmillió forintért, és amely – a szobrász akarata ellenére – nem „Est”, hanem egy Blikk-újságot tart a kezében. A polgármester úr mindezzel állítólag azt szerette volna - közpénzből - megköszönni a bulvárlapnak, hogy az előző évben 66 cikkben (átlag 5 naponta) említették meg a nevét.
Azon kívül, hogy a rikkancs szobor külsőleg, alkatilag is hasonlít Rogánra, azért is asszociáltam rá a szobor modelljeként, mert ő valójában úgy is viselkedik, mint egy rikkancs.
Aki esetleg nem tudná, a rikkancsok voltak azok, akik a sajtótermékeket az utcán kiabálva árusították, gyakran valótlan híreket költve vagy eleve vicces szövegekkel. „Feltalálták az összecsukható esernyőt!” „Leugrott a tizedikről, mert azt hitte, csak egy ugrás a Sugár!”
Rogán hasonló stílusban kiabálva próbálja magát és a Fideszt eladni és erre tett most kísérletet a Buda-Cash üggyel kapcsolatban is.
„A piszkos komcsik kifosztották a Buda-Casht!” „Gordon, hol a cash?”
Igen, ő, Rogán Tóni a Fidesz-rikkancsa.
De aztán rájöttem, mégis rossz a hasonlatom. Egy virtigli rikkancs ugyanis mindig megelégedett azzal, hogy a saját portékáját feldicsérje, de sohasem süllyedt odáig, hogy az általa nem árult lapokat rágalmazza, gyalázza, pocskondiázza.
Friss kommentek