A Magyar Paralimpiai Bizottság honlapján közzétett sajtóközleményből elég világosan kiderül, hogy a felügyelő bizottsági tagok Gömöri Zsolt elnöknek adtak igazat, aki már egy korábbi sajtóközleményében azt az óhaját fejezte ki, hogy „öntsünk tiszta vizet a pohárba”.
Gömöri Zsolt a sajtóközleményében többek között azt fejtegette, hogy a Balaton Reál Kft. (melynek ő a tulajdonosa) 2011-ben vásárolt 6 millió forintért egy Citroen Jumper buszt, melyet saját költségén akadálymentesített. A buszt az MPB-nek bérbe adta. Az ellopott gépjárműre a Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) a szerződés ellenére nem kötött casco biztosítást, ezért kellett, hogy sor kerüljön a kártérítésre. Ám a kártérítés összegét a Balaton Reál Kft. kiegészítette és 2014 szeptemberétől egy új motorral felszerelt, gyárilag teljesen akadálymentesített buszt biztosít a parasportolók számára térítésmentesen.
A felügyelő bizottság ezzel kapcsolatban elfogadta Gömöri védekezését, miszerint „Megállapítható, hogy a MPB-t azért, mert nem kötött Casco biztosítást, az általa bérelt kisbuszra, 3 millió forint kár érte.”
A felügyelő bizottság szerint „a kár elporlasztása, mérséklése jelenleg is tart, mivel az MPB-től kapott tájékoztatás szerint 2014 októberétől, a MPB térítésmentesen használhatja az ellopott jármű helyett, Balaton Reál Ingatlanfejlesztő Kft. által megvásárolt, új, akadálymentesített kisbuszt.”
Na most akkor hogy is van ez?
Jóllehet Gömöri Kft-jének a kisbuszát lopták el, ám azért mégis a bérbevevő paralimpiai bizottságot érte kár, és azért tartozik a Kft. felé kártérítéssel, mert „a szerződés ellenére nem kötött casco biztosítást.”?
Na de könyörgöm, nem a paralimpiai bizottság elnöke kötelessége lett volna ennek a biztosításnak a rendezése, ha már egy önmagával kötött szerződésben így állapodott meg saját magával?
Vagyis a Gömöri vezette paralimpiai bizottság mulasztott akkor, amikor a Gömöri vezette Kft. gépkocsijára nem kötött biztosítást, tehát Gömörit kártérítés illeti meg Gömöri részéről. Világos? (Aztán a kárt legfeljebb majd elporlasztják valahogy.)
Ennél tisztább vizet már nem is lehetne a pohárba önteni.
A tiszta víz kiöntését szorgalmazó elnöki sajtóközlemény azt is tartalmazta, hogy „Hazánkban új sportágnak számit a keresszékes rögbi és a Rögbi Szövetség nyilvántartása szerint ma már 10-en játsszák. A válogatott jelenleg még nincs rangsorolva a világranglistán, így a C csoportos EB-n indulhat. Sok munka és hosszú út vezet még a paralimpiai kvalifikáció reális lehetőségéig (A csoportos EB). A Magyar Rögbi Szövetség sem tervezte az EB részvételt és szakmailag, anyagilag egy hazai versenyt támogat. A sportágat a Magyar Paralimpiai Bizottság támogatja és nem csak a termet béreljük az edzéseikhez, hanem pénzbeli és eszközbeli támogatást is biztosítunk számukra. Nem anyagi, hanem szakmai okokból nem került az idén támogatott nemzetközi versenyek közé az ülőrögbi csapat C csoportos EB-n való részvétele.”
A WildBoars Kerekesszékes Rögbi Egyesület közleményben reagált minderre.
„A kerekesszékes rögbi 2010-óta létezik Magyarországon, jelenlegi szintjét 2012-től 3 év alatt érte el. Nem igaz, hogy az EB C csoportjában indulhatott volna a kerekesszékes rögbi válogatott, a B csoportban indulhatott volna, innen kerülhetett volna az A csoportba, ahonnan kvalifikálhatták volna magukat a Riói Paralimpiára.Az indulást a Magyar Rögbi Szövetség (MRGSZ) teljes vállszélességében támogatta, a nevezési díj felét a válogatott és az MRGSZ előteremtette, melyhez az MPB-nek 1 500 000 Ft-ot kellet volna biztosítani… Hazug állítás hogy az MPB bármilyen eszközzel támogatná a magyar rögbi válogatottat, hazug állítás miszerint az MPB a hazai versenyeket támogatta. 2013 óta 3 hazai versenyt rendeztünk, amit csak az MRGSZ támogatott… Utolsó fontos megjegyzés: szeretnénk, ha Gömöri Zsolt, MPB elnök megtanulná a sportágunk nevét, amely nem ülőrögbi, hanem kerekesszékes rögbi.
Friss kommentek