Nem szeretem az összeesküvés elméleteket. Általában rosszindulatúak, előítéletesek. Ráadásul a puszta feltevésen túl rendszerint szemernyi bizonyíték sincs rá, hogy igazak lennének.
A vasárnapi zárva tartás elleni népszavazási kezdeményezéssel azonban gyökeresen más a helyzet.
Igaz, én sem tudom bizonyítani, hogy akár az Összefogás Párt elnökét, Szepessy Zsolt urat, akár a munkáspártot vagy éppen a szocdemes Wodicska Zoltánt fejlett és nemes igazságérzetükön túl más is vezérelte volna abban, hogy ostobábbnál ostobább kérdéseket fogalmazzanak meg. Különösen nem bizonyítható hogy mindezt azzal a hátsó szándékkal tették volna, hogy azokat majd minden fórumon holtbiztosan el kelljen utasítani. Ráadásul mindeközben törekedjenek az elbírálási eljárás minél nagyobb mérvű elhúzására.
Már Szepessynél megfigyeltem ugyanis azt, hogy a jogorvoslati határidőket mindig gondosan maximálisan kimerítette, sőt megkísérelte e tárgyban ismételt kérdés benyújtását is, és ez a többieknél is így történt.
Másrészt e beadványok másik nem bizonyítható célja, de jól látható eredménye az obstrukción túl. a lejáratás, nevetségessé tétel volt.
A ki nyújtotta be hamarabb játék. Ha a szocik beelőztek valakit, akkor mondjuk ki, hogy idő előtt adták be, mert a Kúria döntése nem akkor emelkedett jogerőre, amikor kihirdették ám, hanem amikor az az Országos Választási Iroda honlapján megjelent. Illetve, pardon, nem is, hanem amikor a Kúria honlapján megjelent.
Illetve, pardon, mégsem. Vagyis elnézést, nem idő előtti volt, hanem elkésett.
Egyébként is Wodicska már hamarabb ott volt ám rövidgatyában a választási bizottság épületében, csak őt a szocik lóti-futi jogásza tisztességtelenül beelőzte.
Mindez a cirkusz azért is különöse bosszantó, mert ugyanebben az időben, amikor ez a dicstelen hercehurca folyt az alaptörvényben is biztosított állampolgári jogunkkal, a népszavazás lehetőségével, mindeközben a Fidesz-KDNP zavartalanul űzte kisded játékait az idegengyűlölő óriás-plakátolással és a nemzeti konzultációval. Természetesen itt szó sem volt arról, hogy az e körben feltett kérdések törvényesek voltak-e, időben benyújtottak voltak-e. Szó sem volt arról sem persze, hogy a konzultáció érvényességéhez milyen alsó küszöb szükségeltetik. Mert bár a népszavazás érvényességéhez 50 %-os részt vétel szükségeltetik, számukra a választásra jogosultak egy nyolcada által visszaküldött válaszok is elegendőek voltak a diadalittas győzelmi jelentéshez, amit óriásplakátokon és kormányzati reklámokban azóta is folyamatosan mantráznak, miszerint AZ EMBEREK DÖNTÖTTEK, AZ ORSZÁGOT MEG KELL VÉDENI!
De visszatérve az összeesküvés-elméletekhez.
Az eddigi előzmények ismeretében elhiszi-e valaki, hogy a reggel fél hat óta az iroda előtt várakozó szocialista politikusokat be tudta előzni egy Simonné Gercsényi Gabriella nevű hölgy, mert úgymond „szerencséje” volt?
Egyébként a Google keresőben egyetlen ilyen nevű személyt találtam, akiről annyit lehetett megtudni, hogy a Fejér megyei Tordason (Alcsúthoz közel egyébként) egy egy személyt foglalkoztató Kereskedelmi és Szolgáltató Kft ügyvezetője, fő tevékenységi köre iparcikk kiskereskedelem.
Nem meglepő, hogy a népszavazást kezdeményező hölgy az MTI kérdésére úgy nyilatkozott, hogy szeretné, hogy azok is megszólalnának egy népszavazáson, akik támogatják a törvényt, "mert tudom, hogy ők sokan vannak".
Természetesen,híven az eddigi hagyományokhoz, az ő általa feltett kérdés is ügyesen úgy lett megkonstruálva, hogy ne lehessen rá értelmes választ adni.
"Egyetért-e Ön azzal, hogy a kiskereskedelmi üzletek vasárnap zárva tarthassanak?"
Ezzel ugyanis szerintem minden normális ember teljes mértékben egyetért. És a kérdésfeltevés e módjának hátterében bizony összeesküvéselméletileg szintén ott gyanítom az igazi népszavazástól rettegő Fidesz-KDNP agytröszt elmeszüleményét.
Mert kedves Semjén úr (Rogán úr, stb.), hogy baszódjatok meg mindannyian, hogy finoman fogalmazzak, nem az a helyes kérdés, hogy joguk van-e a kiskereskedelmi üzleteknek zárva tartani, hanem, hogy joguk van-e nyitva tartani!
Nem az állam kegyéből, hanem saját akaratukból.
Friss kommentek