Szép ez a nagy nekibuzdulás, ahogy a bíróságok jogerős betiltó döntése alapján most egyesek már nem csupán a Magyar Gárdát szeretnék feledni, de már a Jobbik, mint párt feloszlatását, megszüntetését is vizionálnák. Sőt, a helyét sóval hintenék be, nyoma sem maradjon.
Így például Bárándy Péter, volt igazságügy-miniszter, aki szerint erre törvényes alap van,
Egyelőre azonban ettől a remélt sóhintéstől még igen messze vagyunk. Vagyis ez a szép elképzelés egyelőre inkább csak porhintés. Nem csak azért, mert Bárándy úr nem számol azzal, hogy egy ilyen betiltó döntésnek milyen beláthatatlan – az ország mai állapotában minden bizonnyal kaotikus - következményei lennének.
Úgy tűnik sokan éppen a lényeget nem veszik vagy nem akarják észrevenni, vagyis azt, hogy ma Magyarországon létezik egy erősödő szélsőjobb, amelyiket nem lehet szimpla jogi, rendészeti eszközökkel felszámolni. Ahogy egy-egy fejét megpróbáljuk lecsapni, mindig újabb és újabb nő helyette. Mert van rá igény. Akárcsak az antiszemitizmusra.
S, ha van rá igény – a piac törvényei alapján – meg is valósul.
Nézegetve például a legutóbbi gárdatüntetés immáron mindenféle rendőri beavatkozás nélküli, szinte idilli képeit, feltűntek azok az igen fotogén zöld honvéd egyenruhában feszítő daliás, délceg férfiak, akiket már a Gárda első híres, hírhedt tatárszentgyörgyi felvonulásán is látni lehetett: ők a Nemzeti Őrsereg.
A Nemzeti Őrsereg (hivatalos nevén Nemzeti Őrsereg Hagyományőrző és Polgárőr Egyesület), 2007 tavaszán alakult, a Magyar Gárdával és a Jobbikkal szövetséges szervezet, amely katonai hagyományőrző baráti társaságként határozza meg önmagát.
A hivatalos honlapjára ellátogatva pedig azt a jó hírt találjuk, hogy a Nemzeti Őrsereg – a Csendőrség mintájára – meg kívánja szervezni Magyarország legtettrekészebb, legelszántabb civil szervezetét, amely képes biztosítani a települések nyugalmát a mindennapokban
A honlap közlése szerint az ebből a célból már meg is alakult a „Nyugodt Hétköznapokért Polgárőr Egyesület”., amelynek az elnöke és alelnökei a Nemzeti Őrsereg Törzs tagjai, az összes többi alapító tag pedig mind nemzetvédők.
Ezt a Polgárőr Egyesületet 2009. Április 15.-i hatállyal be is jegyezték, és jogerőre is emelkedett.
A honlapon a szervezeti elképzelések is szerepelnek. Például a Nemzeti Őrsereg Szabolcs Szatmár Bereg megyét négy „Kerület”-re osztotta. A Kerület „Járásokból” áll, a Járások pedig „Őrsökből”. Mint írják, ez a szisztéma nem új, a csendőrség is ezt a felosztást és területi struktúrát alkalmazta.
A honlap egyébként közli azt is, hogy a Polgárőrség személyi állományának felállítása rohamléptekkel zajlik minden Kerületben. Jelentkezni lehet elektronikus úton egyenruhás nemzetvédőnek, polgárőrnek, vagy civil pártoló tagként.
A napokban a Munkáspárt 2006 feljelentést tett a Nemzeti Őrsereg ellen a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Főügyészségen, s kérte a szerveződés működésének felülvizsgálatát és annak kezdeményezését, hogy a Magyar Gárdához hasonlóan oszlassák fel.
S ha majd két év múltán ez esetleg megtörténik, akkor vajh mi lesz?
Akkor jön majd mondjuk a Poszpischek Tamás elnök által irányított Pannon Nemzeti Gárda.
Friss kommentek